Pixabay.com

Videó is mutatja, milyen lenyűgöző sziklafestményekre bukkantak az őserdő mélyén

Kolumbiában, az Amazonas-őserdő mélyén olyan, eddig rejtett sziklafestményekre bukkantak, melyek pillanatok alatt elnyerték a "jégkorszak Sixtus-kápolnája" elnevezést. A szakértők szerint pedig meg is érdemli a címet.

A több tízezer sziklafestmény kiváló állapotban maradt meg az utókornak. És bár már 2017-2018 között tudtak a létezéséről, a kutatók csak most hozták nyilvánosságra a helyszínt, és hogy mit ábrázolnak a festmények. Az Exeteri Egyetem egyik kutatója, aki most újra vizsgálta a helyszínt, elmondta, hogy a festmények igen sokféle élőlényt és mindennapi mozzanatot ábrázolnak. „A vízi élővilágból például láthatunk a sziklafalakon halakat, teknősöket, anakondákat és boákat. De találunk madarakat is, például sasokat vagy királykeselyűket. Aztán festettek szárazföldi állatokat, őzeket, majmokat, nagy lajhárokat és lovakat. Illetve absztrakt képeket és finoman megrajzolt figurákat is, mint például egy táncost fordulat közben.”

A feltárások első része 2016-ban kezdődött, amikor egy gerillaszervezet és a kormány békét kötöttek egymással. Ezzel egy 52 évig tartó fegyveres konfliktus ért véget, és a terület, ahol a jégkoraszaki Sixtus-kápolna található, végre megközelíthetővé vált. Hogy miért csak most léptek elő vele a nyilvánosság elé, az a feltárásról készült dokumentumfilmből derül ki, aminek az első részét, egy regisztrációt követően, már megnézhetjük online a Channel4 oldalán. A Jungle Mystery: Lost Kingdoms of the Amazon című dokumentum sorozat december 5-én debütált.

A kutatók szerint, a festett képeket elnézve, az alkotó művészek nagyon tudatosan dolgoztak, mind a felület, mind a festékanyag választás terén. A falak ugyanis máig védve vannak az esőtől, ami azt jelenti, hogy gondjuk volt a festmények megőrzésére is – olvasható az Artnet News oldalán.

A kutatók műholdas felvételeknek köszönhetően figyeltek fel a falakra. Mivel a közelben már feltártak hasonló sziklafestményeket, ezért gyanították, hogy ezen az eddig bejárhatatlan területen is találhatnak ilyen munkákat, de ilyen kiterjedt és aprólékos felületre nem számítottak ők sem. Az első tanulmányozások ideje alatt a kutatóknak engedélyt kellett kérniük a szakadároktól a falak tanulmányozására. ♦


Egy korábbi magazinunk oldalain, melynek címlapján a Seychelles-szigetek kapott helyet, olvashattok egy kolumbiai élménybeszámolót. A Világjáró Magazin 2011/113. Seychelles – A “legek” szigetei című lapot keressétek a Világjáró WebShop-ban. Vagy válasszátok egynek a 10+1 ajándékdobozos karácsonyi gyűjtésünkbe, ami még a karácsonyfa alá is bekerülhet, ha december 16-ig rendeltek.

 

 

(Összesen ennyien olvastátok: 350 , ma: 1 )
További cikkek - Világjáró

Hogyan ismerhetjük meg az Adriát másképp? Íme néhány tipp!

Következő adriai utazásunkkor, ne csak a part széléről szemléljük a vidéket, hajózzunk...
Teljes cikk