Tatai Patara - Fotó: Monos Gábor / Tatai Patara / Facebook.com

Várostrommal és több mint ötszáz hagyományőrzővel vár a Tatai Patara

A Tatai Patara török kori történelmi fesztivált 2019. május 31-től június 2-ig tartják, de a névadó eseményre, vagyis mikor patarával betörik a tatai vár kapuját és a magyarok visszafoglalják az erődítményt, június másodikán kerül sor. Az eseményeket mintegy 500 hagyományőrző kelti életre.

A háromnapos történelmi fesztivál valós eseményen alapul: 1597-ben gróf Pálffy Miklós komáromi főkapitány egy hajnali napon valóban így indította a meglepetésszerű rajtaütést, melyben végül a nemzetközi keresztény sereg győzedelmeskedett.

A Tatai Vár és az Esterházy tér közötti területen éled újjá a történelem. Itt a három nap alatt több alkalommal adnak elő csatajeleneteket, melyekben pikások, muskétások, janicsárok és pattantyúsok mutatják be harci tudományukat a korabeli taktikának megfelelően. A sereg javát hazai, cseh, szlovák, lengyel, fin, német, osztrák és olasz hagyományőrzők adják, több mint ötszázan.

Tatai Patara – Fotó: Monos Gábor / Tatai Patara / Facebook.com

De a Tatai Patara nem csupán a tizenöt éves háború harcait mutatja be, hanem azt is, miként éltek együtt a magyarok és a törökök 150 éven keresztül. A látogatók megismerhetik a 16-17. század életének mindennapjait, a korabeli mesterségeket és ételeket és persze a ruházatot és eszközöket is. A rendezvényt kiállítások, katonazenekari fesztivál, török kávékóstoltatás és hastáncosok színesítik. A forgatag mutatványosokkal, tűzzsonglőrökkel és a Nánai Sólymos Vitézek történelmi színielőadásaival várja az érdeklődőket. Idén lesz “Diák-Patara” is: egy-egy állomáshely a török hódoltság korának egy-egy szimbolikus helyszíne, ahova a gyerekek térkép segítségével jutnak el.

Forrás: MTI / Tatai Patara

(Összesen ennyien olvastátok: 970 , ma: 1 )
További cikkek - Világjáró

Bárányok nyírják a füvet a bécsi Duna-szigeten

Új tavak és biotópok, kilátóhelyek és pihenőalkalmatosságok, hőségtűrő fák, kertek és környezetkímélő...
Teljes cikk